Megjelenések, együttműködések
Dr. Vincze Nóra felnőtt és gyermek fogorvossal beszélgettünk a Rádió Bézs Történetek című műsorában. A kérdező Matz-Molnár Krisztina műsorvezető volt.
A témánk a myofunkcionális fogszabályozás lehetőségei, illetve a szájlégzés összefüggései voltak. Erről olvashatsz egy összefoglalót a lényeges részekkel a BLOGOMBAN.


A Csillagpont rádióban kérdeztek immár másodszor. Ezúttal a gyerekek légzésre volt a fókuszban.
Leindler Milán pszichológussal beszélgettünk a légzéstről a “csak ha érdekel” Podcastben.

A Csillagpont rádióban kb. 20 percben beszélgettünk a Buteyko légzésről.
Szakértőként közreműködtem a Longevity magazin cikkében:
A stressz fiziológiai hatásai az idegrendszer szimpatikus (harcolj vagy menekülj) ágának aktiválódásához kapcsolódnak. Ez a folyamat gyorsabb légzést, emelkedett pulzust és izomfeszültséget eredményez. A gyakori, felületes légzés azonban nem csupán a stressz tünete, hanem hozzájárul annak fenntartásához is. Hogyan változtathatunk a légzésünkön?
A helyes légzés segíthet az idegrendszer paraszimpatikus (nyugalmi) ágának aktiválásában, amely csökkenti a pulzust, elősegíti az emésztést és lehetőséget ad a regenerációra. A kutatások azt is kimutatták, hogy a lassú, mély orrlégzés hatékonyan csökkenti a kortizol nevű stresszhormon szintjét, és javítja a vér oxigénellátottságát.
Egy ideje már személy szerint én is jobban odafigyelek, hogyan lélegezzek helyesen, ebben pedig sokat segített Balogh Emese Viktória – Légzésszelidítő és Buteyko Clinic légzéstréner tananyagai, ahol megtanulható, hogy a kiegyensúlyozottság egyik alappillére a lassú, mély orrlégzés. Elmondása alapján az orrlégzés különösen télen fontos, mivel az orr nemcsak melegíti, párásítja és szűri a levegőt, hanem a rekeszizom használatával mélyebb és hatékonyabb légzést tesz lehetővé.
Olvasd tovább ITT!

Badacsonyi Jácinta, szenzoros integrációs problémákkal foglalkozó pszichológus-kutatóval beszélgettünk a szenzoros integrációs zavarok és a rosszul működő légzés összefüggéseiről
“‘Orrspray függőként találkoztam először a Buteyko-módszerrel. A légzés egy automatizmus, amire nem is kellene odafigyelnünk, hiszen megtörténik magától. Jelen világunk körülményei ellenben a helyes légzés ellen vannak, egyszerűen elrontja azt. Rosszul működő légzésminta jöhet létre, ami már beleszól az alvásba, vérnyomásba, idegrendszeri működésbe, hormonális egyensúlyba. ‘- magyarázta Viki, aki elmondta, hogy a stressz, a mozgásszegény életmód és a túlsúly azok a körülmények, amelyek a leginkább rossz irányba befolyásolják a légzésünket.”
A Coloré női magazinban szólaltam meg szakértőként.

Megjelent egy cikkem a Női Klikk online magazinaban, ahol a menopauza tünetei és a légzés közti kapcsolaltról olvashatsz.
Lerántottam a leplet arról, hogy miért van szinte mindig kicsit “bedugulva” az egyik orrlyukunk. A cikkemet a Mozaikvilág oldalán olvashatod.
Szakonyi Alexával és Hepp Grétivel beszélgettem élőben, amit a Youtube csatormámon vissza tudsz nézni. Beszélgetésünket Alexával ITT találod, Grétivel pedig ITT.


A Gyüttment fesztivál keretein belül tartottam egy 1,5 órás előadást a légzésről. (2014)




