Megjelenések, együttműködések
Szakértőként közreműködtem a Longevity magazin cikkében:
A stressz fiziológiai hatásai az idegrendszer szimpatikus (harcolj vagy menekülj) ágának aktiválódásához kapcsolódnak. Ez a folyamat gyorsabb légzést, emelkedett pulzust és izomfeszültséget eredményez. A gyakori, felületes légzés azonban nem csupán a stressz tünete, hanem hozzájárul annak fenntartásához is. Hogyan változtathatunk a légzésünkön?
A helyes légzés segíthet az idegrendszer paraszimpatikus (nyugalmi) ágának aktiválásában, amely csökkenti a pulzust, elősegíti az emésztést és lehetőséget ad a regenerációra. A kutatások azt is kimutatták, hogy a lassú, mély orrlégzés hatékonyan csökkenti a kortizol nevű stresszhormon szintjét, és javítja a vér oxigénellátottságát.
Egy ideje már személy szerint én is jobban odafigyelek, hogyan lélegezzek helyesen, ebben pedig sokat segített Balogh Emese Viktória – Légzésszelidítő és Buteyko Clinic légzéstréner tananyagai, ahol megtanulható, hogy a kiegyensúlyozottság egyik alappillére a lassú, mély orrlégzés. Elmondása alapján az orrlégzés különösen télen fontos, mivel az orr nemcsak melegíti, párásítja és szűri a levegőt, hanem a rekeszizom használatával mélyebb és hatékonyabb légzést tesz lehetővé.
Olvasd tovább ITT!
Badacsonyi Jácinta, szenzoros integrációs problémákkal foglalkozó pszichológus-kutatóval beszélgettünk a szenzoros integrációs zavarok és a rosszul működő légzés összefüggéseiről
Megjelent egy cikkem a Női Klikk online magazinaban, ahol a menopauza tünetei és a légzés közti kapcsolaltról olvashatsz.
Lerántottam a leplet arról, hogy miért van szinte mindig kicsit “bedugulva” az egyik orrlyukunk. A cikkemet a Mozaikvilág oldalán olvashatod.
Szakonyi Alexával és Hepp Grétivel beszélgettem élőben, amit a Youtube csatormámon vissza tudsz nézni. Beszélgetésünket Alexával ITT találod, Grétivel pedig ITT.
A Gyüttment fesztivál keretein belül tartottam egy 1,5 órás előadást a légzésről. (2014)